برنج, برنج ایرانی, برنج ایرانی اصل

13نمونه از انواع برنج

انواع برنج

انواع برنج کدامند؟

انواع برنج کدام اند؟شاید شما هم به اشتباه فکر می کنید که برنج تنها به دو دسته خارجی و داخلی تقسیم می شود، درحالی که اینگونه نیست، ما گونه هایی از برنج را نام می بریم که احتمالا تا حالا اسم آن را نشنیده اید.

برنج از مهم ترین غلات و اقلام غذایی جهان است که ده ها راه مختلف برای دسته بندی آن وجود دارد، اما به طور کلی برنج دانه ای است در اندازه های بلند، متوسط و کوتاه. برنج هایی که در دسته بندی اصلی قرار می گیرند رایج ترین برنج هایی هستند که می توانید از سوپر مارکت ها و خواربار فروشی ها تهیه کنید.

علاوه بر این دسته بندی، برنج های خاص دیگری هم وجود دارند که با گذشت زمان بیشتر به بازار معرفی می شوند. در ادامه این مقاله با معرفی انواع برنج به بررسی خلاصه برخی از آن‌ها می پردازیم.

نمونه برنج دانه بلند:

1.  برنج سفید (انواع برنج)

این برنج دانه بلند یکی از شناخته شده ترین انواع برنج در هر آشپزخانه ای است و معمولا به روش جذبی در یک قابلمه با مقدار مشخصی آب پخته می شود. برنج این آب را جذب می کند، بافتی نرم و پف کرده به دست می آورد و دانه های آن از هم متمایز هستند.

رایج ترین برنجی که در ایران مصرف می‌شود، برنج سفید است و همه ما کاملا با آن آشنایی داریم. البته یکی از دلایل آن هم فراوانی برنج سفید در ایران است. برنج سفید سهم بالایی از کشت این محصول را در کشور به خود اختصاص داده است. این در صورتی است که بسیاری از گونه‌های دیگر برنج حتی در کشورمان یافت هم نمی‌شوند.

برنج سفید در مقایسه با سایر انواع برنج، در هنگام پخت آب بیشتری جذب می‌کند و دانه‌های آن به خوبی قد می‌کشند. این برنج به دو صورت برنج عطری و برنج دودی در کشورمان تولید می شود

2. برنج قهوه ای

برنج قهوه‌ای دانه بلند نوع کامل برنج سفید است که سبوس و لایه های گیاهی از آن جدا نشده‌اند، به همین دلیل برنج قهوه ای طعمی فندقی دارد و زیر دندان حس می‌شود. یکی از سریع ترین روش ها برای طبخ برنج به قول ما ایرانی ها دم کردن، یا به قول فرنگی ها ب‍ه شیوه پاستا درست کردن است.

به این شکل که برنج را داخل یک قابلمه بزرگ حاوی آب جوش می ریزید و می گذارید بجوشد تا نرم شود، سپس به کمک آب کش آب اضافی را خالی می کنید. به کمک این روش می توان برنج قهوه ای را به خوبی طبخ کرد.

این نوع برنج به خاطر جدا نشدن سبوس، رنگ کدر و یا قهوه‌ای رنگ دارد و البته طعم و مزه‌اش هم به همین خاطر تا حدودی با

برنج سفید فرق می‌کند. دانه‌های برنج قهوه‌ای معمولا سفت‌تر هستند و تردی آن‌ها در مقایسه با سایر برنج‌ها به راحتی احساس می‌شودمعمولا برنج قهوه‌ای را به صورت آبکش طبخ می‌کنند، تا املاح برنج خام تا جایی که امکان دارد شسته بشوند. پ

یشنهاد ما به شما این است برنج قهوه ای را تا حد امکان کته میل نمایید تا خواص بیشتری جذب بدنتان شود .

3. برنج باسماتی

باسماتی، برنج اصلی در تهیه غذاهای هندی و پاکستانی است که با دانه های بسیار بلند، عطر و طعم متمایزش شناخته می شود. برنج باسماتی را به مدت یک تا دو ساعت قبل از پخت باید خیساند.

این برنج پس از پخت، به خوبی قد می‌کشند و حجم زیادی پیدا می‌کنند. آن چیزی که برنج باسماتی را از سایر انواع برنج منحصربفرد می‌کند، عطر و طعم خاص آن هست که طرفداران زیادی دارد.

4. برنج جاسمین

برنج جاسمین نوعی برنج تایلندی است که دانه های بلند و نیمه شفاف دارد، بعد از پخت عطری خوش و ملایم از آن بلند می شود و بافتی چسبناک پیدا می کند.

این برنج را باید قبل از پختن شست تا نشاسته اضافی خود را پس دهد.برنج جاسمین دانه‌هایی با اندازه بلند دارد و رنگ آن هم در مقایسه با انواع دیگر، تقریبا شفاف است. به همین خاطر تشخیص برنج جاسمین خیلی راحت است و عملا امکان ندارد که بتوانند آن را به جای نوع دیگری برنج بفروشند.

برای طبخ برنج جاسمین لازم است آن را از یک ساعت قبل در آب خیس کرد و آب ظرف را هم حتما چند بار تعویض کنید تا نشاسته موجود در برنج به خوبی شسته بشود.

نمونه برنج دانه متوسط:(انواع برنج)

1.برنج ژاپنی (برنج سوشی)

معمولا از برنج‌های مدل ژاپنی برای درست کردن سوشی استفاده می شود اما به عنوان یک برنج ساده برای کنار غذا نیز بسیار مناسب است. .علاوه بر این برنج ژاپنی پس از پخته شدن به حالت شفته در می‌آید و چسبندگی بالایی هم دارد. رنگ برنج سوشی قبل از پخت تقریبا شفاف هست و دانه‌های آن کمی سفت هستند.

2.برنج بُمبا

بُمبا نوعی برنج اسپانیایی است که برای درست کردن غذای سنتی پایِلا استفاده می شود. برنج بُمبا دو برابر برنج دانه بلند آب جذب می کند، با این حال مثل سایر برنج های دانه کوتاه حالت چسبنده پیدا نمی کند.دانه برنج بمبا تقریبا گرد است و در تهیه غذا‌های سنتی از آن استفاده می‌شود. بیشترین مصرف این نوع برنج هم متعلق به کشور اسپانیا است و برای تهیه برخی از انواع سالاد‌ هم از آن استفاده می‌کنند.

نمونه برنج دانه کوتاه:

1.برنج آرباریو

برنج آرباریو از انواع برنج ایتالیایی و یکی از فراوانترین برنج های سوپرفینو (فوق‌العاده) ایتالیایی است که در گذشته برای درست کردن ریزوتو از آن استفاده می شده است.

برنج آرباریو دارای دانه های چاق و درشت و مقادیر زیادی آمیلوپکتین است. آمیلوپکتین نوعی نشاسته چسبناک است که در تبلیغات تجاری ریزوتو به عنوان عامل ایجاد کننده بافت خامه ای آن نمایش داده می شود.این نوع برنج هم دانه‌های ریز و گرد دارد و رایج‌ترین برنجی است که در کشور ایتالیا مصرف می‌شود.

همچنین از آن در طبخ بعضی غذا‌های ایتالیایی مثل “ریزوتو” هم استفاده می‌شود. که غذایی محبوب در میان اهالی این کشور محسوب میشود.

2.برنج قهوه ای دانه کوتاه

برنج قهوه‌ای دانه کوتاه مانند انواع دیگر برنج دانه کوتاه دارای سطح بالایی از آمیلوپکتین است که موجب می شود بعد از پخت کمی چسبنده شود. سبوس دست نخورده این برنج باعث می شود نسبت به برنج سفید کمی سفت باشد.از لحاظ شکل و ساختار شباهت زیادی به برنج قهوه‌ای دارد، با این تفاوت که اندازه دانه‌های آن به مراتب کوتاه‌تر است.

میزان بیش از حد نشاسته‌ موجود در برنج قهوه‌ای دانه کوتاه باعث می‌شود بعد از پخت، حالت چسبندگی زیادی داشته باشد. و رنگ آن هم عامل مهمی است که در پخت غذا از آن استفاده می‌شود

نمونه برنج خاص:

1.برنج سیاه چینی

برنج سیاه چینی که به آن برنج ممنوعه می گویند  نمی‌چسبد و بافتی نرم دارد. به لطف رنگ بنفش تیره این برنج می تواند جلوه خوبی به هر غذایی بدهد.برنج سیاه و یا به اصطلاح برنج چینی در افسانه ‌ها آن را با نام برنج ممنوعه هم یاد کردند. یکی از انوع برنج است، که بیشتر درکشور‌های شرق آسیا مخصوصا چین کشت می‌شود.

رنگ این دانه برنج بنفش تیره و یا مایل به سیاه هست که پس از پخته شدن هم رنگ خود را حفظ می‌کندضمنا میزان نشاسته برنج سیاه هم کمتر از حد معمول است و نباید نگرانی خاصی بابت چسبیده شدن دانه‌ها به یکدیگر نداشته باشید. رنگ تیره این نوع برنج، ویژگی منحصربفرد آن است و استفاده از برنج سیاه، ترکیب رنگ فوق العاده‌ای برای دستپخت شما بوجود می‌آورد.

2.برنج وحشی

برنج وحشی در واقع برنج نیست، بلکه دانه نوعی گیاه موسوم به آمریکای شمالی است. دانه های بلند آن که به شدت نیاز به جویدن دارند، لذت خاصی به غذاهای برنجی می‌دهنداز لحاظ علمی، این گیاه اصلا دانه برنج محسوب نمی‌شود. تنها به خاطر شباهت ظاهری آن را برنج وحشی خطاب می‌کنند.

نکته جالب دیگر درباره برنج وحشی این است که برخلاف اسم ظاهری، این گیاه به صورت خودرو رشد نمی‌کند. حتما احتیاج به کاشت دارد. برنج وحشی هم مثل برخی از برنج‌های خاص که قبل‌تر به آن‌ها اشاره کردیم، در ایران یافت نمی‌شود.

3.برنج کالیجیرا

این برنج نوعی برنج دانه متوسط متعلق به منطقه بنگال در کشور هند است که به خاطر اندازه کوچکش به آن «بچه باسماتی» می گویند. برنج کالیجیرا به طور سنتی به روش آب کش پخته می شود و به عنوان یک جایگزین خوب برای برنج باسماتی استفاده می شود، و برای خرید آن بایستی هزینه به مراتب بیشتری در مقایسه با انواع دیگر برنج صرف کنید.

4.برنج قرمز

برنج قرمز یکی از انواع برنج‌های تایلندی محسوب می‌شود که از دانه‌های بلندی تشکیل شده است. شلتوک از این برنج جدا می‌شود، اما سبوس آن حفظ می‌شود. این برنج مواد مغذی بیشتری نسبت به برنج سفید معمولی دارد. برای پخت برنج قرمز نیاز به زمان بیشتری است. آرد مغذی برنج قرمز را همراه با کاری‌ها، ماهی و گوشت سرو می‌کنند. از ترکیب برنج قرمز با سبزیجات تفت داده شده برای تهیه یک سالاد خوشمزه استفاده می‌شود..

5.برنج رزمیتا یا ماتا

این برنج در کشور هند کاشت و برداشت می‌شود. برنج رزمیتا برنجی با دانه‌های متوسط و رنگی مایل به قرمز است. این برنج دارای بوی خاکی ‌مانند است. در بیشتر مواقع برنج ماتا را به همراه با غذاهای گوشتی مانند گوشت گوسفند، گاو یا دیگر حیوانات سرو می‌کنند.

نکات مهم برای خریدبرنج مرغوب (انواع برنج)

یکی از مهمترین مواد در سبد غذایی ما ایرانی‌ها، برنج است. تقریباً بسیاری از خانواده‌های ایرانی در وعده‌های غذایی خود حداقل یکبار از برنج استفاده می‌کنند.

متاسفانه واردات برنج‌های خارجی نیز این کار را دشوارتر کرده است. اکثر این برنج‌ها خوب قد کشیده و عطر و بوی خوبی نیز دارند؛ اما پس از پخت طعم خوبی نداشته و مثل دانه‌های پلاستیکی سفت می‌شوند؛ در مطلبی درباره انواع برنج صحبت کرده بودیم اما در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم برای خرید برنج مرغوب را در اختیار شما قرار دهیم.

برنج کهنه بهتر از برنج نو است. این به خاطر این است که برنج هم مانند دانه‌های دیگر مقداری آب دارد که پس از برداشت، آب آن شروع به تبخیر شدن می‌کند. بنابراین هر چقدر دانه برنج خشک‌تر، سفت و فشرده‌تر باشد، حین پخت آب بیشتری جذب کرده و به اصطلاح بیشتر ری می‌کند.

برنجی مرغوب است که یکدست باشد؛ به این معنی که مخلوطی از دانه‌های چاق و لاغر، کوتاه و بلند، ریز و درشت و زرد و سفید نباشد. اگر چه برنج کهنه بهتر از نو است؛ اما باید در مراحل نگهداری آن دقت شود تا برنج کپک نزده و بوی نامطبوع کهنگی و ماندگی را ندهد.

هر چه دانه‌های شکسته با به اصطلاح نیم‌دانه‌تر بیشتر باشد، برنج کیفیت کمتری دارد. برنج‌های نیم دانه برای پخت آش، شله زرد، سوپ و … مناسب‌اند. برنج مرغوب رنگ بلوری مات و عاج مانند دارد و نه خیلی زرد، سفید و شفاف است. ظاهر آن باریک و قلمی است و بعد از پخت عطر و طعم بی نظیری دارد.

برای این که برنج مرغوب را از نامرغوب تشخیص دهید؛ یکی از راه‌ها این است که تعدادی از دانه‌های آن را زیر دندان خرد کنید. اگر دانه‌ها به سختی خرد شد، نشانه این است که برنج خشکتر بوده و کیفیت بالاتری دارد. همچنین برنج مرغوب اغلب مزه تقریباً شیرین‌تری دارد و نشاسته بیشتری در آن حس خواهید کرد.

برای این که عطر برنج را تشخیص دهید؛ یک راه جالب، دمیدن هوای گرم از دهان به مقداری از دانه‌ها است. راه بهتر چشیدن برنج برای فهمیدن عطر و بوی آن است. این که برنج در چه موقعیت جغرافیایی و بسته به نوع این که از کوه آبیاری شده یا از آب‌های زیرزمینی یا سد‌ها، دارای کیفیت متفاوتی بوده و در مرغوب بودن آن مؤثر است.

بهترین و رایج‌ترین روش شناخت برنج مرغوب، نمونه گرفتن از مغازه دار و پخت نمونه برنج است.

از کجابرنج مرغوب ایرانی اصل خریداری کنیم؟(انواع برنج)

مجموعه‌ی زرین کشت با بهره‌گیری از کارشناسان باتجربه و انتخاب‌ باکیفیت‌ترین انواعِ برنج از مزارعِ درجه‌‌یک، و برنج‌کاران زبردستِ سه استانِ شمالی کشور، گلستان، گیلان و مازندران برنج ناب ایرانی را دستچین نموده و با حذف واسطه‌ها، با بهترین قیمت به دست شما هموطنان عزیز در سراسر کشور می‌رساند.

ازفروشگاه برنج زرین کشت دیدن فرمایید.

زرین کشتبا بیش از سی سال سابقه کار سنتی در شمال کشور، مفتخر است که حالا در بستر آنلاین فعالیت خود را گسترش داده و همراه و هم‌پای همه‌ی مردم ایران‌زمین باشد.

محبوب ترین محصولات برنج ایرانی زرین کشت:

برنج طارم

برنج طارم هاشمی

همچنین می توانید برنج های مرغوب ایرانی ما را از سایت دیجی کالا و با سلام هم خریداری کنید

سخن آخر (انواع برنج)

بر خلاف آن چه که تصور می‌شود، تفاوت گونه‌های برنج تنها به شکل ظاهری و اندازه دانه آن‌ محدود نمی‌شود. برنج انواع مختلفی دارد که بعضی از آن‌ها تنها در یک کشور بخصوص کشت می‌شوند. و یا این که بازار مصرف آن گونه برنج تنها مختص یک کشور است. در کشور ما برنج سفید بیشترین سهم را از سفره ایرانی دارد.

و بعد از آن هم برنج قهوه‌ای بخش کمی از مصرف مردم را تشکیل می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.