برنج

برنج زعفرانی

برنج زعفرانی

طرز تهیه برنج زعفرانی را به سادگی یاد بگیرید

طرز تهیه برنج زعفرانی : داشتن یک سفره با غذاهای خوش رنگ و خوشمزه می تواند میزان سلیقه کدبانوی منزل را نشان دهد، مخصوصا اینکه مهمانانی خاص داشته باشد.

تمامی کدبانوها در چنین مواقعی سعی می کنند تا با تزئین برنج علاوه براینکه شکل زیبا و خاصی به سفره خود بدهند، سلیقه خود را هم به مهمانان و دیگر اعضا نشان بدهند.

بعضی از کدبانوها برای تزئین برنج خود، از زعفران استفاده می کنند. این برنج را بارها مشاهده کرده اید

تهیه برنج زعفرانی خیلی ساده است و فقط تنها ماده اضافه ای که مورد نیاز است، زعفران است که آن در هنگام پخت به برنج اضافه می کنید.

اما قبل از اینکه وارد بحث چگونگی طرز تهیه این برنج شویم، کمی در خصوص خود زعفران و خواص آن صحبت کنیم.

این برنج یکی از غذاهای خوشمزه و شناخته شده ایرانی است که به همراه انواع کباب ها ، خورش ها و غذاهای پرطرفدار ایرانی سرو می شود.

این غذا به اندازه ای برای ایرانیان مهم است که درست کردن آن از اولین آموزش های آشپزی یک کدبانوی ایرانی است.

این برنج با نام چلو زعفرانی  ( بیشتر در رستوران ها ) شناخته می شود. از مهم ترین و شناخته شده ترین غذاهایی که برنج زعفرانی سرو می شوند

می توان به اکبر جوجه ، خورش قورمه سبزی ، خورش مرغ و … اشاره کرد.

با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر این برنج تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری برنج زعفرانی تهیه کنید

کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.

اما روش تهیه این برنج

– زعفران را می توان در تهیه پلو ساده یا کته و تهیه برنج آبکشی استفاده کرد. روش اول، این است که شما قصد داشته باشید تا این برنج را کامل بپزید.

– ابتدا براساس تعداد چند پیمانه برنج را با آب ولرم بشویید و نمک زده و خوب به هم بزنید و اجازه بدهید که برنج به مدت 2تا3 ساعت در آب بماند. سطح آب باید 1تا 2 بند انگشت از برنج بالاتر باشد.

– درون یک قابلمه دیگر آب به مقدار دو سوم ریخته و برروی اجاق قرار می دهید تا جوش بیاید. بعد از اینکه جوش آمد، برنج خیس خورده را داخل آن می ریزید.

– بعد از حدود ده دقیقه که برنج داخل آب خوب پخت و آب موجود در برنج تبخیر شده بود و به عبارتی دیگر آب کمی داشت و برنج نرم شده بود، آن را آبکش کنید.

اینجا مقداری تفاوت در تهیه این برنج پلویی و برنج آبکشی بوجود می آید.

– اگر قصد تهیه پلو کته داشته باشید که دیگر نیازی به آبکشی نیست. بعد از اینکه آب تمام شد و قبل از استفاده از دم کنی، زعفران را دم کرده و برروی سطح برنج بریزید.

روش دم کردن زعفران هم به این صورت که مقداری از آسیاب شده آن را داخل آبجوش ریخته و بعد یک نعلبکی برروی استکان قرار داده تا دم بکشد

– اگر قصد تهیه برنج آبکش داشته باشید، بعد از اینکه برنج خود را آبکش کردید، زعفران دم کرده را برروی برنج بریزید. دقت کنید که زعفران حتما باید بعد از آبکشی اضافه شود؛

زیرا اگر در هنگام آبکشی اضافه کنید، تمام ماده زعفران همراه آب از بین خواهد رفت.

– بعد از اینکه برنج را آبکشی کردید و آن را داخل قابلمه برگردانید که البته بهتر است کف قابلمه را با روغن چرب کرده و از سیب زمینی و نان برای ته دیگ استفاده کنید،

زعفران دم کرده را همراه با دیگر چاشنی ها به آن اضافه کنید و اجازه بدهید تا برنج کامل دم بکشد.

– اگر هم قصد تهیه برنج زعفرانی کامل نداشته باشید و هدف شما تزئین سطح رویی آن است، زعفران را همراه آب جوش با روغن داغ می ریزیم

و بعد از مدتی مقداری از برنج سفید را که قبلا آماده کرده بودید، به آن ها اضافه کنید و خوب بهم می زنید. سپس می توانید از این برنج برای تزئین سطح رویی استفاده کنید.

انواع ته‌دیگ و دورچین مناسب در طرز پخت برنج زعفرانی

طرز تهیه این برنج به صورت کته یا آبکش ته‌دیگ مناسب می‌طلبد. اگر دوست دارید ته دیگ برنجی داشته باشید، باید مقداری از زعفران دم‌شده

و کره را با مقداری برنج مخلوط‌ کرده و کف قابلمه را با آن پوشش دهید. سپس سایر برنج را به همراه کمی ‌آب و روغن روی آن بریزید و دم کنید.

اگر این برنج را با ته‌دیگ‌های دیگری مانند سیب‌زمینی، نان یا سبزیجات دیگر دوست دارید بهتر است

پس از قراردادن ته‌دیگ یک قاشق از محلول زعفرانی را روی آن ریخته و سپس مابقی پلو را روی آن بریزید. در این صورت زعفران دیگ پلو را معطر می‌کند.

خواص زعفران

زعفران گیاه پیازدار است که به عنوان چاشنی و رنگ دهنده غذا استفاده می شود. زعفران دارای ارزش غذایی بالایی است و ازاین رو خواص بالایی دارد.

البته به این نکته دقت داشته باشید که رنگ دهنده های زعفرانی زیادی امروزه وارد بازارشده است که فقط تعدادی از آن ها دارای مجوز بهداشتی هستند

و بهتراست که این نوع محصولات در مواقع محدود بودن دسترسی به زعفران، مورد استفاده قرار بگیرد.

در حالت کلی زعفران دارای خواص زیر است:

– موجب کاهش کلسترول و چربی خون می شود.

– آرام بخش

– اشتها آور

– تقویت کننده حافظه

– پیشگیری بیماری های قلبی

– درمان کننده بیماری های چشمی، پوستی، رفع نفخ، معده درد و کم خونی

– کمک به هضم غذا

– ضد افسردگی

– جلوگیری از پیشرفت بیماری چشمی و مانع کم دیدی در بزرگسالان

– ضد سرطان

این ها فقط بخشی از خواص زعفران بودند که شما می توانید در تهیه این برنج استفاده کنید.

نتیجه گیری

زعفران از جمله گیاهان گرانی است که از آن بیشتر در پخت و پز و برای تزئین سطح روی برنج استفاده می شود.

برای استفاده از زعفران کافی است در ابتدا آن را دم کرده و سپس در مرحله دم کردن برنج به آن اضافه کنید

یا زعفران دم کرده با روغن مخلوط کنید و با مقداری برنج ترکیب نمایید و برروی سطح برنج برای تزئین بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.