برنج

خرید برنج سرلاشه مناسب مصرف روزانه +لینک خرید

خرید سرلاشه

خرید برنج سرلاشه با قیمت و اندازه های متفاوت

 

خرید سرلاشه

 

خرید برنج سرلاشه مزایایی دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.

به طور کلی برنج از نظر سایز و اندازه به سه دسته کلی دانه، لاشه و نیم دانه تقسیم می شود. منظور از برنج دانه برنجی است که پس از برداشت و شالیکوبی به طور کاملا سالم و عاری از هر گونه شکستگی حاصل می شود.

نیم دانه برنجی است که از نظر ظاهری نصف یا از نصف کمتر می باشد. برنج لاشه و سرلاشه برنجی است که از نیم دانه بزرگتر و از دانه کوچکتر باشد.

برنج پس از برداشت به کارخانه برده میشود این برنج مراحل سفید شدن را بطور کامل طی میکند و در همین حین برخی از برنج ها به دلیل مقاومت پایین دچار شکستگی میشوند.که این شکستگی در اندازه های مختلف رخ میدهد.

این نوع برنج از لحاظ کیفیت و خاصیت با سایر برنجها تفاوتی نداشته و فقط از لحاظ ظاهری متفاوت است.

برای مثال میتوان گفت برنج سرلاشه طارم درجه یک عطر و پختی بهتر نسبت به دانه کامل طارم دارد و برای کسانی مناسب است که به عطر و پخت بیش از ظاهر اهمیت می‌دهند.چرا که وقتی دانه‌ی برنج شکسته می‌­شود می‌تواند عطر قوی‌تری تولید کند.

و لذا اگر به دنبال برنج­‌های اصیل ایرانی ولی با قیمتی مناسب­‌تر هستید لاشه طارم بهترین گزینه برای شما است.

این برنج ها بخاطر قیمت مقرون به صرفه برای مصرف شخصی و روزانه خانوار بسیار عالی است.

در واقع سرلاشه برنج های ایرانی بهترین جایگزین برنج خارجی می باشد.

خرید سرلاشه

خرید برنج سرلاشه طارم

انواع برنج شکسته ایرانی

علاوه بر اینکه برنج شکسته با توجه به نوع برنج در دسته جداگانه قرار میگیرد؛ برنج های شکسته ایرانی را با توجه به سایز آن ها به ۳دسته تقسیم میکنیم:

۱- برنج نرمه:

در تبدیل شالی به برنج سفید در کارخانه های شالیکوبی در دو خروجی دو نوع برنج شکسته (ریز و درشت) از دستگاه خارج می شود. برنج شکسته ریز در واقع همان برنج شکسته نرمه یا دانه مرغی است.از یک چهارم دانه کامل به دست می آید و اصولا برای خوراک طیور و یا تولید آرد برنج استفاده می شود.

2- برنج نیم دانه:

در خروجی دوم دستگاه برنجکوبی برنج شکسته درشت خارج می شود که به این برنج شکسته، برنج نیم دانه میگوییم.طول این برنج کمی از نیم دانه درشت کوتاه تر بوده و بیشتر در پخت آش , شله زرد و غذای کودک استفاده می شود.

3- برنج سرلاشه:

پس از انتقال برنج سفید از کارخانه شالیکوبی به کارخانه سورتینگ، در یکی از خروجی های دستگاه بوجاری برنج شکسته درشت خارج می شود که با توجه به درجه بوجاری از 30 الی 70 درصد برنج کامل هم در خود دارد. این برنج شکسته همان برنج شکسته لاشه یا سرلاشه میباشد.دانه هایی که به دو قسمت مساوی و یا به یک سوم دانه اولیه تبدیل شده باشند و با نام سر لاشه، لاشه و یا دونیم نیز شناخته می شود. با وجود اینکه عطر و طعم این برنج همچون برنج کامل است اما قیمت پایین تری نسبت به آن دارد.

شباهت برنج سرلاشه، لاشه و نیم دانه

برنج سرلاشه، لاشه و نیم دانه هر برنجی در واقع همانند برنج کامل آن بوده که در مراحل تولید برنج شکسته شده است. کیفیت این برنج ها در عطر و طعم و پخت تفاوتی با برنج دانه بلند ندارد و فقط اندازه دانه ها شکسته و ریز شده است. برنج نیم دانه و لاشه زیرمجموعه تمامی انواع برنج ها هستند، به طوری که برنج های خارجی هم می توانند نیم دانه و لاشه داشته باشند.

از برنج های دسته گرم ( برنج طارم، برنج هاشمی ) که معمولا زودرس تر هستند می توان بیشتر برنج نیم دانه و لاشه تهیه کرد زیرا مقاومت آنها در زمان سفید کردن برنج در شالیکوبی ها نسبت به برنج های دسته سرد کمتر می باشد.

 روش پخت سرلاشه

سرلاشه هم به شکل کته و هم به شکل آبکش قابل پخت است. توصیه می شود به شکل کته طبخ کنید تا ویتامین و مواد معدنی آن محفوظ بماند.

طرز پخت برنج سرلاشه کته

برنج را حداقل دو ساعت با آب و نمک بخیسانید و سپس با یک بند انگشت آب روی حرارت زیاد قرار دهید و مقداری روغن به آن اضافه کنید و زمانی که آب برنج کاملا کشیده شد حرارت را ملایم و به مدت نیم ساعت اجازه دهید دم بکشد و سپس در ظرف مورد نظر سرو کنید.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که برنج نو به مقدار آب کمتری نیاز دارد تا به اصطلاح شفته نشود.

طرز پخت برنج سرلاشه آبکش

برنج را با استفاده از آب و نمک ۲ الی ۳ ساعت خیس کنید. قابلمه ای مناسب با توجه به حجم برنج انتخاب کنید و دو سوم قابلمه را با آب پر کنید و منتظر بمانید تا آب به جوش بیاد در گام بعد برنج را به قابلمه اضافه کنید و دو قاشق غذا خوری روغن مایع در قابلمه بریزید (اضافه کردن روغن باعث می شود برنج عالی و دون دون در بیاد).

برای قد کشیدن برنج در زمانی که برنج در اوج جوشیدن است چند قالب یخ یا آب سرد به آن اضافه کنید. برای اطمینان از آماده شدن برنج برای آبکش کردن چند دانه برنج را بین انگشتان له کنید. مطمئن شوید برنج نه سفت است نه خام سپس اقدام به آبکش کردن کنید.

برای سفید شدن رنگ برنج می توانید در هنگام جوشیدن مقداری آب نارنج یا آبلیمو به آن اضافه کنید.

توجه: برنج نو که تازه برداشت شده، نباید بیش از نیم ساعت خیس بخورد و بایستی کمتر از حد معمول جوش بخورد.

نکته ای که باید در هنگام پخت به آن توجه کرد:

برنج های تازه به دلیل داشتن رطوبت به خوبی ری نمی کنند و بعد از پخت شفته می شود ولی در عوض بعد از پخت عطر و بوی بیشتری نسبت به برنج قدیمی دارد.

اما برنج های قدیمی کمی سفت تر و سخت تر از برنج تازه هستند چون به مرور زمان رطوبت خود را از دست داده اند این برنج ها به خوبی ری می کنند.
منظور از ری کردن برنج قد کشیدن و حجیم شدن برنج بعد از پخت است که یکی از ارکان و ویژگی های برنج خوب محسوب می شود.

مزایای خرید برنج سر لاشه چیست؟

  • مهم‌ترین مزایای این نوع برنج، قیمت پایین و بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌ی آن است.
  • هضم کردن این نوع برنج‌ها نسبت به سایر برنج‌ها راحت‌تر و بهتر است.
  • از کیفیت و عطر و طعم بسیار خوبی برخوردار است و از جمله برنج‌های مرغوب به‌شمار می‌رود.
  • طبخ این برنج نیز مانند برنج کامل است و از دو طریق کته و آبکش می‌توانید آن را بپزید.
  • از این نوع برنج می‌توانید در انواع دسرها و آش‌ها مثل شله‌زرد و حلیم و شیر برنج و انواع قاطی پلوها استفاده کنید.

برنج های لاشه و سرلاشه علاوه بر اینکه بیشتر در سرو دسر مانند شله زرد، حلیم و شیر برنج و… مورد استقاده قرار میگرد
از آنها میتوان در طبخ خانگی حتی برای پخت هم مورد استفاده قرار داد

همچنین کاربرد برنج­‌های شکسته بسیار بیشتر از برنج دانه سالم است. چرا که شما می توانید انواع برنج لاشه و نیم‌دانه را نه تنها در پخت برنج بلکه به عنوان آرد در شیرینی­‌پزی و حتی در دسرها و انواع آش­‌ها و انواع قاطی‌پلوها نیز استفاده کنید. در واقع کاربرد زیاد برنج لاشه و نیم‌دانه است که سبب پرطرفدار بودن این محصول شده است. این برنج­ها به دلیل مقرون‌ به‌ صرفه‌تر بودن و قد نه کوتاه و نه بلندشان، همچنین عطربوی استثنایی طارم و خواص فوق‌العاده‌شان برای مصارف روزانه بسیار عالی هستند.

قیمت خرید برنج سرلاشه

قیمت برنج لاشه‌ی طارم پایین‌­تر از برنج دانه‌سالم است و قیمت‌گذاری این محصول در بازار بر اساس قیمت برنج دانه کامل طارم تعیین می‌­‌شود.قیمت برنج سرلاشه ابتدا به نوع آن بستگی دارد. یعنی باید دید سرلاشه چه نوع برنجی است. سرلاشه برنج کشت دوم از همه ی سرلاشه ها گران تر است. پس از آن به ترتیب سرلاشه برنج طارم،هاشمی، فجر، شیرودی و ندا قیمت کمتری دارند.
در قدم بعدی باید دید سرلاشه از نظر سایز چطور است و شامل چند درصد برنج کامل می باشد.پس از نوع برنج و سایز تمیز بودن و سنگ و آشغال نداشتن و همچنین نوع بسته بندی قیمت دقیق را مشخص می کند.

قیمت برنج سرلاشه علاوه بر نکاتی که به آن اشاره کردیم به خالص بودن و یا مخلوط بودن آن نیز بستگی دارد. البته در بازار بعضی از دلالان سرلاشه برنج ایرانی را با سرلاشه برنج های خارجی مخلوط می کنند.

همه ی برنج های ایرانی سرلاشه دارند. در نتیجه مشتریان در هنگام خرید سرلاشه باید دقت کنند که در حال خریدن چه برنجی هستند. از آنجایی که امروزه قاطی کردن سرلاشه برنج خارجی در سرلاشه برنج های ایرانی باب شده است باید دقت نمایند که سرلاشه ای که می خرید ایرانی خالص باشد و مخلوط شده از چند برنج ایرانی نیز نباشد.

خرید برنج سرلاشه و نیمدانه

برای خرید برنج سرلاشه و نیمدانه می توانید به فروشگاه اینترنتی زرین کشت مراجعه کنید. در این فروشگاه مجموعه ای از بهترین انواع برنج های ایرانی را می توانید خریداری کنید. این مجموعه ارائه دهنده مرغوب ترین برنج ها از جمله برنج فریدونکنار می باشد.

برای خرید برنج سرلاشه با توجه به نیاز خود و کیفیت برنج سرلاشه اقدام به خرید کنید. قیمت برنج شکسته با توجه به کیفیت آن با یکدیگر متفاوت است. در نظر داشته باشید که قیمت برنج شکسته درشت تر مانند برنج سرلاشه و لاشه نسبت به برنج شکسته ریز مانند برنج نیمدانه و برنج نرمه بیشتر خواهد بود.

هنگام خرید برنج سرلاشه باید دقت داشته باشید که سرلاشه برنج هایی مثل کشت دوم، هاشمی، طارم و علی کاظمی از با کیفیت ترین سرلاشه ها هستند و بیشترین مشتریان را در بازار دارند.

در هنگام خرید برنج سرلاشه ایرانی به یک سری نکات و مسائل دقت نمایید:

  • حتما سرلاشه پاک شده بخرید.
  • حتما بار خالص و بدون مخلوط بخرید.
  • سرلاشه های معطر خریداری کنید.
  • دقت کنید بار بوی نم نداشته باشد.
  • برنج های شکسته طارم و هاشمی جز بهترین ها هستند.

خرید برنج سرلاشه:

برای خرید برنج سرلاشه فقط کافی است وارد سایت برنج زرین کشت شوید و محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید. محصول با بالاترین سطح کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد.

با توجه به اینکه دلالان برنج بسیار زیاد شده اند و برای سود بیشتر برنج مرغوب و با کیفیت را با نمونه پایین تر ترکیب می کنند.

با این تفاسیر ما به شما پیشنهاد می کنیم برنج های اعلا و با کیفیت را از جای معتبر و مطمئن خریداری کنید.

فروشگاه برنج زرین کشت با ارائه محصولات با کیفیت در حوزه برنج بهترین ها را برای شما فراهم می کند.

شما میتوانید انواع برنج و سرلاشه را از سایت برنج زرین کشت و دیجی کالا و باسلام خریداری کنید.

برنج هاشمی

برنج دوباره کشت

خرید برنج فجر

خرید برنج شیرودی

برنج قهوه ای

برای خرید عمده برنج نیز میتوانید با ما در ارتباط باشید.

خرید عمده برنج طارم

خرید عمده برنج شیرودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *