دسته‌بندی نشده

شیرینی برنجی +طرز تهیه

شیرینی برنجی

طرز تهیه شیرینی برنجی ساده

 

شیرینی برنجی

 

شیرینی برنجی یکی از انواع شیرینی های سنتی و قدیمی ایرانی است که در شهرهای مختلف با دستورها و مواد متنوعی درست می شود،

مواد لازم

مواد لازم شیرینی برنجی ساده
شکر ۲۰۰ گرم
کره یا روغن جامد ۲۰۰ گرم
زرده تخم مرغ ۲ عدد
آرد برنج ۵۰۰ گرم
تخم خرفه ۱ قاشق غذاخوری
گلاب ۴ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده ۲ قاشق غذاخوری
پودر هل ½ قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی برنجی ساده

مرحله اول در تهیه ی شیرینی برنجی

برای تهیه شیرینی نان برنجی خوشمزه ابتدا کره هم دمای محیط را به همراه پودر قند داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست و رنگ شان کرمی شود.

مرحله دوم

در این مرحله زرده تخم مرغ هم دمای محیط را به کاسه افزوده و به مدت یک دقیقه دیگر مواد را مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. در ادامه پودر هل را با آرد برنج ترکیب می کنیم، سپس دو مرتبه الک می کنیم.

مرحله سوم

حالا ترکیب آرد برنج را مجددا درون الک می ریزیم و این بار روی مواد درون کاسه الک می کنیم و با دیگر مواد کمی ترکیب می کنیم. در ادامه گلاب را کم کم اضافه کرده و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا خمیری نرم جمع شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه خمیری نرم و لطیف جمع شد که به دست نچسبید، اضافه کردن گلاب را متوقف می کنیم. در نهایت خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و زعفران دم کرده را به یک قسمت اضافه کرده و به خورد خمیر می دهیم.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که این خمیر را فقط باید با لیسک ورز دهیم، چون اگر با دست این کار را انجام دهیم، خمیر روغن پس می دهد. در ادامه خمیر را درون کیسه فریزر قرار داده و به مدت یک ساعت درون یخچال قرار می دهیم.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم. در ادامه از خمیر به اندازه یک گردو بر می داریم و آنرا به صورت گرد شکل داده و درون سینی فر قرار می دهیم.

مرحله هفتم

به همین صورت تمام خمیر را آماده کرده و درون سینی فر می چینیم. در ادامه مقداری تخم خرفه روی خمیرها می ریزیم. در صورت تمایل برای زیباتر شدن شیرینی ها می توانیم روی خمیرها را با مهر دلخواه مهر کنیم.

مرحله هشتم

پس از اینکه فر به طور کامل گرم شد، سینی فر را در طبقه بالای فر قرار داده و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بپزند. پس از اینکه اطراف شیرینی ها طلایی شد، می توانیم، آنها را از فر خارج کنیم.

مرحله آخر

در این مرحله سینی را از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم شیرینی ها به طور کامل خنک شوند. پس از اینکه شیرینی ها به طور کامل خنک شدند، آنها را درون ظرف دلخواه می چینیم و سرو می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.